05 мая / 2022

Kā izvēlēties skapi

Skapis ir neatņemama interjera daļa dzīvokļos un mājās. Mūsdienās tas pilda ne tikai savu galveno funkciju – lietu glabāšanu – bet arī papildas: ietaupa vietu, sadala telpu un darbojas kā sienas, maskē nelīdzenumus uz sienām, aizpilda tukšas nišas un stūrus.

Kāds skapis izvēlēties, lai tas harmoniski iekļautos istabā, ir atkarīgs no tā atrašanās vietas telpā un tam uzticētajiem uzdevumiem. Daudzfunkcionāls skapis, kas izskatās reprezentabls, kļus neaizstājams un mainīs dzīvokļa kopējo izskatu.

Labākais risinājums mājām ir skapis kupeja un verams skapis.

как выбрать шкаф

Skapis kupeja: kam jāpievērš uzmanība

Katrs no mums saskārās ar jautājumu: kā izvēlēties skapi drēbēm un citām lietām, lai tas lieliski iederētos? Pēc kupejas skapju parādīšanās atbilde uz šo jautājumu kļuva acīmredzama. Biežak tāda veida skapji tiek izgatavoti pēc individuāla dizaina, tāpēc tie var atbilst visām klientu prasībām.

Tradicionāli skapji ar bīdāmām durvīm ir sadalīti šādās kategorijās:

Pēc durvju skaita:

 • 2 durvis
 • 3 durvis
 • 4 durvis

Pēc skapja mērķa:

 • Guļamistabai
 • Viesistabai
 • Priekšnamam

Skapja ar bīdāmām durvīm galvenā priekšrocība ir vietas taupīšana. Durvis darbojas pēc kupejas principa, tāpēc telpa skapja priekšā ir brīva un Jūs varat to izmantot citiem mērķiem. Turklāt, skapis kupeja ļauj izmantot visu apjomu lietu glabāšanai un piedāvā lielu ietilpību.

Arī kupejas skapis pieņem, ka Jūs paši izlemjat, kāds būs tā „pildījums”. Tas nozīmē, ka Jūs varat izvēlēties, cik plauktu, grozu un pakaramo stieņu Jums ir nepieciešams skapja iekšpusē, kāda izmēra tie būs un kur tieši atradīsies. Tādējādi Jūs varat racionālāk izmantot skapja vietu, pielāgot to savām vajadzībām, organizēt uzglabāšanas vietu gan drēbēm, gan dažādai tehnikai, gan jebkādām citām lietām.

Izvēloties skapi, ir svarīgi saprast, kādā istabā tas atradīsies. Ja Jūs domājat par to, kā izvēlēties skapi priekšnamā, tad vispirms ir vērts atrisināt jautājumu ar īpašām sadaļām: nodalījumi apaviem, virsdrēbēm, kā arī dažādiem piederumiem (lietussargi, somas, cepures utt.) Spogulis nebūs lieks.

шкаф

Skapis ar bīdāmām durvīm viesistabai visbiežāk ir paredzēts gultas veļas, dvieļu un arī nevajadzīgu visu laiku apģērbu uzglabāšanai. Tas var arī nodrošināt uzglabāšanas vietu lielgabarīta priekšmetiem. Interesants risinājums būs atvērtās sadaļas fotoattēliem, grāmatām, televizoram un citai tehnikai.

Vēl viena istaba, kurā skapis nebūs lieks, ir guļamistaba. Kā izvēlēties skapi kupeju guļamistabai? Šādam skapim nevajadzētu būt lielgabarītam un aizņemt daudz vietas, jo, pirmkārt, guļamistaba ir paredzēta atpūtai. Tāpēc skapim jābūt harmonijā ar citām istabas mēbelēm. Varat arī padomāt par skapju durvju dekorēšanu, lai piešķirtu telpai personību un padarītu to mājīgāku.

Skapji ar veramām durvīm: svarīgi ieteikumi un priekšrocības

Skapji ar veramām durvīm Mums ir pazīstami kopš bērnības: pirms bīdāmo skapju parādīšanās tie atradās jebkurā mājā. Bet, neskatoties uz to, ka mūsdienās skapji ar veramām durvīm vairs nav tik populāri, to uzstādīšanai ir savas priekšrocības.

Skapji ar veramām durvīm atšķiras pēc durvju skaita:

 • 1 vērtne
 • 2 vērtnes
 • 3 vērtnes
 • 4 vērtnes

Un arī pēc skapja mērķa:

 • Viesistabai
 • Guļamistabai
 • Priekšnamam

Pērkot veramu durvju skapi, īpaša uzmanība jāpievērš eņģēm, kas tur vērtnes. Tām jābūt izgatavotām no kvalitatīva materiāla, kā arī droši jāpieskrūvē pie paneļiem un skapja durvīm.

Skapis ar veramām durvīm var būt izgatavots no jebkura materiāla, ieskaitot masīvkoku. Tiem, kam patīk viss dabīgs un videi draudzīgs, šāds skapis būs lieliska izvēle.

Ir svarīgi atcerēties, ka durvju atvēršanai būs nepieciešama vieta skapja priekšā, tāpēc tas jāņem vērā, veidojot telpu. Turklāt gandrīz vienmēr veramu durvju skapim ir jāuzstāda pilnvērtīga kaste (izņēmums: pilnīgi plakanas nišas).

Viena no galvenajām skapja ar veramām durvīm priekšrocībām ir iespēja to uzstādīt ļoti šaurā nišā ar vietu tikai vienai vērtnei – skapis kupeja to nevar atļauties. Veramu durvju skapja sortimenta daudzveidība ļauj atrast piemērotu skapi veikalā vai izgatavot pēc individuāla pasūtījuma. Tādi skapji ir pieejami no paneļa līdz panelim, no sienas līdz panelim, ar kombinētiem paneļiem, diagonālie vai srūra, ar starpstāviem vai ar starpstāviem virs atveres.

Tāpat kā skapis ar bīdāmām durvīm, veramu durvju skapis arī izskatīsies lieliski, ja tas būs no grīdas līdz griestiem. Bet, tikpat svarīgi, ja kāda iemesla dēļ Jūs vēlaties cita izmēra skapi, tad veramu durvju skapis jebkura augstuma izskatīsies lieliski.

Vēl viena priekšrocība: arvērtas skapja durvis ļauj redzēt visu skapja saturu. Tas ļauj ātri atrast lietas skapī, labāk sadalīt uzglabāšanas vietu.

Veramu durvju skapi var kombinēt ar citiem interjera priekšmetiem, piemēram, ar plaukteniem, grāmatu plauktiem, sekcijām, galdiem, stūra plauktiem. Tāpēc šāds skapis lieliski iederēsies viesistabai vai birojai, kļūstot par harmonisku sienas turpinājumu. Tā kā tas nav iebūvēts, to var pārkārtot vai pārvietot uz citu telpu.

Skapis ar veramām durvīm ir stilīgs. Ja Jūsu istaba ir iekārtota klasiskajā vai retro stilā, lauku vai ampīra stilā, tad veramas durvis padarīs interjeru autentiskāku. Varat arī eksperimentēt ar bambusu un rotangpalmu, stiklu vai pat audumu! Izmantojot šādu skapi, Jūs varat sasniegt unikālu stilu.

Dažreiz ir svarīgi, lai skapja durvis būtu aizslēgtas ar atslēgu. Piemēram, ja Jūs tur glabājat vērtslietas vai vēlaties, lai bērni nevarētu piekļūt skapī. Tikai veramu durvju skapi var uzstādīt ar slēdzeni.

Gan skapim ar bīdāmām durvīm, gan veramu durvju skapim ir savas priekšrocības. Tāpēc, izvēloties skapi savai mājai, vadieties pēc telpas lieluma, kā arī funkcijām, kuras skapis veiks. Un jebkurā gadījumā, pievērsiet uzmanību materiālu un piederumu kvalitātei, kas tika izmantoti skapja ražošanā.