10 ноября / 2021

Kā izvēlēties dīvānu?

Raksta saturs:

Izmēri

Formas

Pildījums

Transformācijas mehānisms

Elkoņa balsti

Labākajās Londonas un Parīzes mājās ir pieņemts sēdēt uz krēsla, apgulties uz tahtas un gulēt uz gultas. Bet kāpēc tik daudz priekšmetu, ja ir vienkāršas, ekonomiskas, ļoti ērtas mēbeles, kas atrisina visas problēmas uzreiz? Jā, mēs runājam par dīvānu. Ja tam piešķiram tik daudz funkciju, tad dīvāna izvēlei jāpievērš maksimāla uzmanība, lai nenožēlotu izdarīto izvēli. Tātad, kā izvēlēties dīvānu – ko vispār piedāvā mūsdienu tirgus.

Izmēri

Tas ir pirmais svaigākais kritērijs. Atcerieties, ka ir ļoti viegli nepareizi aprēķināt izmēru, tas ir saistīts ar faktu, ka izstāžu centros dīvāni gandrīz vienmēr izskatās mazāki par to faktiskajiem izmēriem! Salonā ir vairāk vietas nekā dzīvoklī, kas padara mēbeli vizuāli mazāku.

Padoms par izmēru:

Izvēlieties piemērotu mēbeļu variantu, noskaidrojiet to izmērus! Pēc tam nāciet mājās un apbruņojieties ar mērlenti un pāris avīzēm. Izmēriet izvietošanas vietu, ar avīzēm izklājiet īsto mēbeļu aizņemto platību. Tātad Jūs sapratīsiet, cik daudz vietas aizņems dīvāns un, vai tas būs vispār piemērots.

Neaizmirstiet par diviem noteikumiem:

  1. Guļamvietai jābūt vismaz 5 cm garākai par cilvēka augumu.
  2. Ir divu veidu izkārtojumi: šķērsvirziena izkārtojums un gareniskais izkārtojums. Tas ir svarīgi ņemt vērā, jo piestātnes noņemšana ar šķērsenisko izkārtojumu ir daudz lielāka nekā ar garenisko. Pārliecinieties , vai istabā ir pietiekami vietas un, vai jūs varat brīvi staigāt pa istabu, ka dīvāns ir izvērsts.

Atcerieties, ka dīvāna kā gulēšanas mēbeļu galvenā funkcija ir ietaupīt vietu! Ņemiet vērā telpas izmērus pat izvēles stadijā! Tas ļaus izvairīties no kļūdām un nepareizu mēbeļu iegādes.

Forma

Mūsdienu ražotāji piedāvā trīs dīvānu veidus pēc formas:

Taisni. Klasiskais variants. Piemērots izvietošanai dzīvokļos ar jebkuru plānojumu, galvenais nosacījums – lai telpā būtu pietiekami daudz vietas.

Stūra dīvāni. Ar pareizo izkārtojumu tas ļauj ietaupīt, zonēt telpu istabā.

Moduļu dīvāni. Mūsdienīgs risinājums, kas ļauj izgatavot gandrīz jebkuras formas mīkstas mēbeles, kā arī nepieciešamības gadījumā, mainīt atsevišķas daļas uz vietām. To var izdarīt gan stūra, gan taisnu, gan U-veida.

Pareiza dīvāna forma ir ērtas lietošanas un relaksācijas garants.

Pildījums

1. Karkass

Visa slodze, kas rodas lietošanas laikā, krīt uz karkasu. Karkasi ir izgatavoti no trīs veidu materiāliem:

Metāls
Masīvkoks
Saplāksnis 
Skaidu plātnes
MDF

Materiālus var kombinēt. Drošākie ir metāls un masīvkoks, taču, lai ietaupītu naudu, varat izvēlēties modeli no skaidu plātnēm vai MDF. Tādi dīvāni praktiski nav zemākā kvalitātē par dārgākiem kolēģiem.

2. Pildviela

Ja jūs gatavojaties izmantot dīvānu kā gultu, tad pildviela ir ļoti svarīga.

Ražotāji piedāvā šķirnes ar šādām pildvielām:

Atsperu bloki
Līstes
Pavasara čūskas
Poliuretāna putas

Kā papildu materiāli tiek izmantoti sintepons, sintētiskās pūkas, durafils, spundbonds, filcs.

3. Polsterējums

Vissvarīgākā sastāvdaļa mēbeļu ārējo estētisko īpašību saglabāšanai. Populārākie materiālu un audumu veidi:

Žakarda audums 
Gobelēns
Velūrs
Mikrošķiedras
Floks
Dabīga vai mākslīga āda
Mākslīga zamšāda

Izvēlieties, pamatojoties uz dīvāna mērķi. Piemēram, mīkstie audumi un pieklusināti toņi ir risinājums viesistabām, savukārt āda melnā vai baltā krāsā ir izvēle biroja interjeram. Ja jums ir mājdzīvnieki, ieteicams izvēlēties gludus audumus bez plūksnām.

Pārveidošanas mehānisms

Ir piecu veidu mehānismi:

  1. Eirogrāmata  ir klasisks, uzticams risinājums.  Šādu dīvānu ir viegli izlocīt, tāpēc to ir labi lietot ikdienā. Iekšpusē liels nodalījums gultas veļas glabāšanai. Galvenais ir kvalitāte, pēc kuras tiek novērtēti dīvāni ar šādu mehānismu, ir lietošanas vienkāršība – nav ko salauzt.
  2. Izvelkams dīvāns. To arī viegli salocīt  un atlocīt, konstrukcijas uzticamība ir ļoti augstā līmenī.
  3. Delfīns – pārvēršas vienā kustība. Apakšējais tiek izvilkts no augšējā bloka apakšas un virzās uz augšu.
  4. Akordeons. Šāda veida dīvāni ir izkārtoti pēc akordeona principa un tie var būt jebkura izmēra: no bērnu līdz pieaugušo.
  5. Franču saliekamā gulta – risinājums aprīkot viesu guļamvietu. Mehānisms ir paslēpts, savukārt dīvāns izvēršas pietiekami ātri.

Ikdienas miegam vislabāk piemēroti klasiskie mehānismi: eirogrāmata, izvelkamais vai delfīns, viesu izmitināšanas organizēšanai labākais variants ir franču saliekamā gulta.

Elkoņa balstu dizains

Šķiet, ka tas ir sīkums, bet arī elkoņa balsti var kļūt par daļu no ērtībām. Tie var būt arī funkcionāli, veikt funkcijas:

Niša gultas veļai

Izvelkamais bārs

Plaukts vai izvelkamais galds

Nefunkcionāli elkoņa balsti kalpo kā smalki dekoratīvi elementi. Tajos ir priekšrocība - dīvāns kļūst kompakts.

Ja, joprojām neesat pilnībā izdomājis jautājumu par to, kā izvēlēties dīvānu gulēšanai un atpūtai, sazinieties ar mūsu konsultantiem! Viņi atbildēs uz jebkuru jūsu jautājumu un palīdzēs izvēlēties  atbilstošāko jūsu vajadzībām mīksto mēbeļu modeli. Mēs piedāvājam vairāk nekā 250 mīksto mēbeļu variantus jebkuram pieprasījumam: izmērs, dizains, mehānisms, veids – lūdzu, sazinieties ar mums!

Dīvāni, Dīvāni birojs, Stūra dīvāni, Bērnu dīvāni, Moduļu dīvāni