28 января / 2022

Mūsdienu guļamistabu dizains

дизайн спальни

Guļamistaba ir vieta, kur atpūsties un atgūties pēc smagas darba dienas. Dažiem guļamistaba var būt arī darba vietai vai, piemēram, bibliotēkai. Tā vai citādi, šī ir cilvēka personīgā telpa, kurā viņš var pavadīt diezgan ilgu laiku. Šai istabai jābūt ne tikai skaisti iekārtotai, bet arī ērtai un funkcionālai. Mūsdienu stils apvieno visas šīs prasības.

Nelielas istabas dizains

Pat mazāko guļamistabu var padarīt ļoti ērtu un mājīgu. Mazām telpām ir piemērots lauku stils. Interjeru var dekorēt ar vienkāršām un jaukām lietām, kas izgatavotas no dabīgiem materiāliem. Tiem, kam nepatīk šis stils, jāpievērš uzbanība atturīgai klasikai vai hi-tech stilam. Diemžēl, lielas telpas noformēt vieglāk nekā mazas. Tomēr, dažus stilus var izmantot arī nelielu telpu interjera dekorēšanai.

 

Stils

Īpatnības

Klasiskais

Liela gulta, sarežģītas formas, viena kompozīcija

Moderns

Ērtības un praktiskums, dažādu stilu kombinācija

Provansa

Mierīgas krāsas, dabīgie audumi, ziedu motīvi

Japāņu stils

Minimums priekšmetu interjerā, dabiskie materiāli, sarkani, balti un melni toni

Minimalisms

Mierīgas krāsas, vienkāršas formas un praktiskums

Guļamistabu komplektu dizains

Praktiskums un vienkāršība ir sezonas tendence. Nelieciet daudz priekšmetu nelielā telpā – jo mazāk mēbeļu ir istabā, jo plašāk tā izskatās.

Moderna galvenās priekšrocības:

 1. Mēbeļu ērtības un vienkāršība
 2. Sintētisko vai dabisko materiālu izmantošana
 3. Dažādu stilu kombinācija interjerā
 4. Praktiskums un komforts

Moderns ir stils, kas piestāvēs jebkurai telpai neatkarīgi no tās lieluma.

Klasiskais stils

Klasiskais stils

Uzsvars šajā virzienā ir liela gulta ar augstu galvas klāju. Volāni, aizkari, mīksti spilveni – ir klasiskā stila raksturīgās iezīmes. Arī klasiskais stils nav svešs greznībai.

Īpatnības:

 1. Tekstils
 2. Balta krāsa
 3. Liela gulta
 4. Vienota forma

Ja veidojat nelielu istabu klasiskajā stilā, tad telpa būs pārblīvēta un istaba izskatīsies vēl mazāka. Tāpēc, pirms istabas noformēšanas, Jūms jāpārdomā visas detaļas.

Provansa

Laikam, tas ir romantiskākais stils. Viss dizains ir piepildīts ar senās Francijas garu: dabīga koka mēbelēm, smalkiem toņiem un jaukiem suvenīriem. Gaisīgs un viegls dizains atpūtinās Jūs pēc smagas darba dienas.

Provansa ir viens no lauku stila veidiem, tāpēc šādam stilam nav raksturīgi patoss un izlikšanās.

Спальня

Mazā Japāna

Japāņu stila interjerā nav nekā lieka, tikai nepieciešams. Guļamistabas mēbeles sastāv tikai no dabīgiem materiāliem. Arī zīda audumi būs piemēroti šim stilam. Koks, akmens, porcelāns – visi šie elementi pēc iespējas jāizmanto interjera dizainā. Apgaismošanai tiek izmantoti sveces vai lampas. Gaismai vienmēr jābūt vājai un blāvai. Krāsas: balta, sarkana, melna, pelēka, brūna, kafijas un bēša.

Īpatnības:

 1. Vājš apgaismojums
 2. Dabiskie materiāli
 3. Minimālisms, nav nevajadzīgu priekšmetu
 4. Japāņu stila rotājumi
 5. Vienkāršas formas

Minimālisms

Šis virziens ir ļoti tuvu japāņu stilam. Kopīgas iezīmes ir greznības trūkums, vienkāršas formas un nepārblīvēta telpa. Ja Jūms patīk greznība un klasika, tad minimālisms Jums nepatiks. Tas ir ideāli piemērots maziem dzīvokļiem. Arī šis stils patīk cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz kārtību un organizētību.

Atšķirība starp japāņu stilu un minimālismu ir krāsu palete, kas apvieno dinamiskākas krāsas. Bet interjerā labāk neizmantot vairāk kā trīs krāsas. Balta krāsa ir dominējošā. Izplatītākā iespēja ir balta kombinācijā ar pelēku vai brūnu nokrāsu. Minimālismā uzsvars tiek likts uz nelieliem interjera priekšmetiem. Tie var būt spilveni, vāze vai cita neliela lieta.

Mēbeļu izvēle

Dažreiz mēbeļu izvēle pārvēršas par reālu problēmu, it īpaši, ja istaba ir maza. Ja telpa ir maza, vajadzētu atteikties no dažiem interjera priekšmetiem. Arī izvēlieties mēbeles gaišos toņos. Nelielai telpai labākais risinājums ir skapis ar bīdāmām durvīm. Ja Jūs vēlaties vizuāli paplašināt telpu, tad izvēlieties skapi ar spoguļdurvīm.

Pat ja Jūs iekārtojat istabu klasiskajā stilā, pievērsiet uzmanību gultai bez kājām – jo zemāka gulta, jo vairāk brīvas vietas un gulta jau neizskatās pārāk apjomīgai. Arī labāk atteikties no naktsgaldiņiem un aizstāt tos ar sienas plauktiem. Izmantojiet iebūvētus sienas lukturus interjerā, nevis parastu lustru – šajā gadījumā istaba izskatīsies plašāka un nebūs pārblīvēta ar nevajadzīgiem priekšmetiem.

маленькая спальня

Guļamistaba ar viesistabu

Vienistabas dzīvoklī guļamistaba un viesistaba ir apvienotas kopā. Šajā gadījumā vajadzētu piešķirt atsevišķu vietu gulēšanai. Jūs varat atdalīt gultu no pārējās telpas, izmantojot plauktus vai plaukteni. Tāpat, ja gultas vietā izmantot izvelkamo dīvānu un pakarināt televizoru, tad istaba daudz neatšķirsies no viesistabas.

Griesti

Gaišs tonis ir ideāls risinājums griestiem, taču šajā gadījumā nav nepieciešams tos noformēt tikai baltā krāsā. Ja Jūs vēlaties lietot tapetes, tad šeit ir vērts apsvērt visus plusus un mīnusus.

Plusi

Mīnusi

Maskē plaisas un griestu nevienmērību

Pēc noteikta laika tās būs jānomaina

Interjera daudzveidība

Tapetes var izmantot tikai tādā gadījumā, ja griestiem ir vienmērīgi stūri

Mākslas krāsošana ir lielisks aizstājējs tapetēm. Tas ir vēl viens veids, kā padarīt Jūsu istabu oriģinālāku.